AVM CENNETI ANKARA “OPTIMUM OUTLET 1”

Eşimin işi gereği iki yıllık evliligimizde 7. Evimize taşıdık. E kolay değil haliyle.  Gıpta etmiyor degilim 50 senelik evlilikte aynı evde oturanlara.  Aynı eşyalar aynı düzen bence gayet güzel. Hatta gördüğün insan sayısı bile degismiyor olabilir.  Biz evlendigimizden beri aynı evde yaşamayı bırak ayni eşyaları bile kullanamiyoruz. Eşyalı evlerde oturuyoruz. Haliyle nisbeten daha kolay oluyor taşınmak. Ama temizlik yapmak her defasında eksik gidermeye çalışmak düzen oturtmak. Bir kac haftamızı alıyor. Artık bir bebek sahibiyiz de üstelik. Ve ufacık bir bebeğin hava değişimine alışması da bizden cok daha zor oluyor. Ilk hafta geceleri uyanıp etrafa bakıp bakıp ağlıyor mesela. Aydın gibi ılıman bir şehirden Ankara gibi soğuk bir şehire geçince burnu da tıkandı ki sormayın. Hayatında ilk defa burnu tıkanan minik prens çok ağladı. Aslında cok şikayetçi gibi dursam da itiraf etmeliyim taşınma ve temizlik, yerlesme islemleri dışında farklı yerlerde yaşamayı seviyormusum. Busüreçte bunu keşfettim.  MeselaAnkara’da olmaktan mutluyum. Belki uzun seneler boyunca bir daha büyük şehirde yaşama imkanım olmayabilir. Çünkü biz genelde büyük şehirde maşa olmaktansa küçük şehirde paşa olmayı tercih edenlerdeniz. İşin esprisi bir yana gerçekten sogugundan dolayı bebekle pek dışarı cikamamaktan muzdarip olsam da sevdim burayı. Halbuki hazır Ankaradayım şöyle kitap kafelere gideyim, yazarların imza günleri etkinliklerine katılayım. Bebek arabasına çocuğu atayım yürüye yürüye çarşı pazar gezeyim. Ama malesef. Ankara cok soğuk ve bebeğimi hasta etmekten korkuyorum. Aslında ben de sevmem hiç soğuğu. Öyleyse geriye uzun kış gecelerinde avm gezmek kalıyor. Biz geleli pek olmadı ama iki avm gezdik bile. Gelelim yazının konusuna. “Optimum outlet” burası Ankara’nın en büyük outlet mağazası diye duydum. Hemen her markayı bulma imkanı sunuyor. Akşam olduğu için belli bir alışveriş amacıyla gittigimizden ve dahası bebeğimizin müsade ettiği ölçüde gezebildiğimizden en üst kata çıkamadım. Ama genel olarak beğendim. Çocuklu aileler için inanılmaz sıcak hatta kapalı otopark kısmı bile sıcaktı. En cok beğendiğim ve bebekli aileler için yine tavsiye edebileceğim ikinci güzellik ise bebek bakımı odası. Optimimum’u öne çıkaran asıl özelliği outlet olması. Yani indirimli ürünlerle yeni sezonun birlikte bulunması. İkincisi bence ayakkabı almak istiyorsanız özellikle tavsiye ederim. Çünkü İnci’den Kemal Tanca’ya pek çeşitli spor markalarını barındıran spor mağazalarını bulmak mümkün. 

En alt katta Madame Coco gibi karaca gibi taç gibi ev tekstilinden dekorasyonuna pek çok farklı mağaza vardı.0.katta tabiki lcw ve digerleri 1. Kat erkek giyim ayakkabı üzerineydi.Lcw’yi küçük bulsam da fiyatlar uygundu.

Ben pek Sarar ve Piere Cardin’i yeterli bulmasam da eşim erkek giyim mağazalarının fiyatlarını uygun bulduğunu ifade etti. Zaten ben o ayakkabı mı bu mu derken avm kapandı. Ama ikinci kez gittiğimde bu yazımı tamamlayıp artı ve eksi yönlerini daha net yazıcam.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s