KURBAN

Kurban… nefsim sana kurban olsun demenin başka bir adı. Çok sevdiğimiz ismaillerimiz sana kurban olsun anlayışı. İsmailler… bunlar bazen evlat bazen mal bazen can bazen de makam olabiliyor. İsmailler gözümde değil demenin başka bir boyutu bu… Bu gün yine hatırladık kulluğumuzu. Yine hissettik ismaili verirkenki acımızı teslimiyetimizi. Neyse ismail ne kadar değerliyse bizim için o kadar canımız yandı. Ama Ondan(CC.) ötesi boştu. Kurban kesildi biz ferahladık. Onunla buluştuğumuz için.

Elhamdülillah. Hala gözümüzde yokmuş ismailler. Bir can emanetimiz varmış onu da rahatlıkla verebilirmişiz. Mal makam evlat ev araba bunlar boşmuş. Çünkü dünya geçiciymiş. Ölüm gerçeğini gördük hissettik çünkü kesilen kurbanla.

Çok şükür sağlıklıymışız. Hataları telafi etmek için bir nefesimiz daha varmış. Bedenimizin şükrü oldu kurbanımız. Sağlığımızın can emanetimizin… En sevdiklerimizin şükrü oldu çünkü Allah’tan çok sevmemişiz.

Şükür ve dua ile ulaştık bayrama. Bayramda bayram olduğu için sevinilir. Seviniyorum bu gün canım tende sağlığım bedenimde olduğu için. Gerisi boş. Herkese güzel duygular yaşatsın bu bayram. Şükürler ulaşsın semaya…

Reklamlar

6 Comments Kendi yorumunu ekle

 1. Deniz dedi ki:

  Amin ins, İsmail’leri kurban verebilecek teslimiyet nasip etsin bize de Rabbim. İman ve sağlık bizimleyse en güzel bayramdır o Bayram’lar.

  Beğen

  1. İnşallah başka türlü zor zaten ilk sualde biter işimiz

   Beğen

 2. Emine Bektaşi dedi ki:

  Ve nefislerimizi de kurban edebilmeli aynı zamanda… Cümle günlerimiz bayrama ere, gönlümüz her daim huzur bula. Hayırlı bayramlar.

  Beğen

  1. Doğru nefis… o en başta zaten. Hayırlı bayramlar

   Beğen

 3. Şöhret Ünal dedi ki:

  Ne güzel yazmışsınız, bunca hikmetleri varken daha sıkı sarılmak gerek mübarek zamanlara. Nefse galip gelip, kutlanan hayırlı nice bayramlar…

  Beğen

  1. Çok sağolun. Hayatta olmak bir gün daha bahşedilmiş olması bir bayram daha görmek bir insana yetmez mi

   Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s