TEKİ TEKİNE

Hızla biri koşuyor metroya binebilmek için. Hafif aksıyor ama neden. Yüzünden aşağı bakışları kaydırınca teki tekine giyilmiş ayakkabılar. Biri bir bot. Bağcıkları açık yerde bi sağa bir sola uçuşuyor. Diğeri bir spor ayakkabısı. Kıyafetine baksan düzgün giyimli. Niye ters giymiş ki?

Farkında değil herhalde. Yada diğer tekine bir şey oldu. Hah işte arkasından bir adam koşturuyor spor ayakkabının tekiyle. Demek ki yanlışlıkla giymiş. Peşinden koşan adamda bir alaycı tebessüm süperman edasıyla koşuyor.

Kadın geri dönüyor bakıyor kendisine seslenen adama. Mahcubiyetle ayaklarına bakıyor sonra etrafına ürkek bakışlar atıyor. Kim bilir neler düşündüler hakkında. sıkıntıyla ayakkabısını giyiyor…

…………………………

 

yine aynı kadın iki saat sonra. Hastane bahçesinde koşturuyor. Yine aksıyor. Yine az önce olan sanki tekrarlanıyor. Bir ayağında bot bir ayağında spor ayakkabısı. Yanından geçenler dönüp bakıyor.

Yahu bu kadın manyak mı? Az önce aynı şeyi yapmıştı yine mi? Arkadan süperman kılıklı koşuyor yine kırmızı bir poşet. İçinden spor ayakkabısı çıkıyor yine mahçup bakışlar ve ayakkabı değişimi… kim bilir aklı nasıl dalgın. Kim bilir ne derdi var. Kim bilir bilemediğimiz neler neler.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s